October 17, 2021 16:22
Скопје

Прекин во водоснабдувањето на патот за Батинци и во Центар

Поради дефект на водоводната мрежа на улица „1“,  на патот Батинци – Марков Манастир, утрово од 7:30 часот прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците на дел од оваа улица и околните фирми.

Како што информираат од „Водовод и Kанализација“, прекинот со водоснабдувањето ќе биде до санирање на дефектот.

Денеска, поради дефект на улица „Народен Фронт“, кај раскрсницата со улица „Франклин Рузвелт“, прекинато водоснабдување ќе имаат и корисниците од улица „Народен Фронт“.

Прекинот ќе биде од 09:00 часот до санирање на дефектот.

AnimeKisa: Gu-Gu Ganmo anime episode 1 online free at https://animekisa.in watch anime free

GoGoAnime: The Melody of Oblivion (Dub) anime episode 24 online free at https://gogoanime.be kissanime gogoanime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Bobobo-bo Bo-bobo animebee Episode 76 watch anime online

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimelol

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/kissanimemx