January 21, 2022 21:10
Скопје

Прекин во водоснабдувањето на дел од булеваерот „Трета македонска бригада“

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ известуваат дека денеска, поради изведување на водоводен приклучок на булевар „ Трета македонска бригада“, бб, прекинато водоснабдување ке имаат дел од корисниците од истата улица и тоа: „Жито Лукс“, рибник „Метро“, „Вива сокови“ и неколку куќи.

Прекинот во водоснабдувњето ќе биде од 13:30 часот до завршување на интервенцијата.

 

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

old animefreak Dragon Ball Super (Dub)

free anime online AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 5

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) Episode 143

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 38