October 18, 2021 12:32
Скопје

Прекин во водоснабдувањето има во Сопиште и Долно Лисиче

Дел од жителите на Сопиште денеска од 11:30 часот имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје, корисниците се без вода поради изведување водоводен приклучок на улиците „22“ и „32“ во Сопиште.

Прекин на водоснабдувањето од 10:00 часот имаат и корисниците од Долно Лисиче поради  дефект на улица „2/30“, во Долно Лисиче.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување на активностите на терен.

AnimeBee: High School Fleet OVA anime episode 2 online free at https://animebee.to anime to watch

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Black Jack Specials: Inochi wo Meguru Yottsu no Kiseki (https://wcostream.cc/m/W5Dr) Episode 4

Website https://animeflix.nl: Watch The Ancient Magus' Bride animeflix Episode 24 sites like animeflix

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimelol

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/