October 17, 2021 18:05
Скопје

Прекин во водоснабдувањето денеска ќе имаат жителите од неколку улици во Центар и Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација ги известува граѓаните дека поради промена на вентил во шахта ф 2“ на улица Иван Аговски бр.1а, прекинато водоснабдување денеска ќе имат корисниците од улиците: Иван Аговски, Руѓер Бошковиќ и Гиго Михајловски во општината Карпош.

Исто така поради уличен дефект ф-80 мм на улицата Раде Јовчевски Корчагин 15, со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат корисниците од населбата Маџир Маало во општина Центар.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со санација на дефектот. 

AnimeFreak: Sasami Magical Girls Club anime episode 13 online free at https://animefreak.ws animefreak dororo

Website https://animebee.to: Watch Rumiko Takahashi Anthology animebee Episode 13 anime to watch

AnimeTV: Crying Freeman anime episode 6 online free at https://animetv.cc popular anime tv shows

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx