Балкан

Прекината судската постапка против Бандиќ

Судењето за корупциската афера Аграм е прекинато поради смртта на градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, кој беше првообвинет.

Судијката Рахела Валентиќ поради смртта на Бандиќ ја прекина постапката против него, а на обвинителите од хрватската Канцеларија за борба против корупција и организиран криминал (УСКОК) им даде рок од една недела да го прилагодат обвинението на новонастанатите околности.

На почетокот од годината Бандиќ уште еднаш се изјасни како невин за незаконското собирање на отпадот. Исто така сите обвинети ги отфрлија обвинувањата дека без тендер и доделиле на фирмата ЦИОС да го собира отпадот.

Бандиќ почина на вчера од срцев удар.

WCOStream dubbed anime: Attack on Titan Final Season (https://wcostream.cc/m/2AKO) Episode 16

ANIMEFLIX animeflix detective conan: Watch Bleach Episode 326