February 27, 2021 23:05
Скопје

Презентација на платформата „Аеродром – прва општина со европско знаменце”

„Аеродром – прва општина со европско знаменце” е новата платформа што ќе ја презентира денеска Општина Аеродром.

На презентацијата ќе се обратат градоначалникот Златко Марин и високиот претставник на Делегацијата на ЕУ Фрек Јанмаат, а од општината најавуават присуство и на вицепремиерот Љупчо Николовски и други министри од Владата, претставници на владините регулаторни тела, како и амбасадорите на Германија, Словенија, Хрватска, Холандија и на други држави.

Со оглед на актуелната ситуација со пандемијата, од Општина Аеродром велат, дека ќе бидат запазени сите мерки и протоколи за одржување јавни настани. Презентацијата ќе биде пренесувана во живо на општинската фејсбук страницата (facebook.com/OpstinaAerodrom) и на каналот на Jутјуб на Општина Аеродром (shorturl.at/nwDNV

Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 10 at website https://kissanimeonline.com kamisama kiss anime

Watch Akudama Drive Episode 8 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime softonic