Спорт

Пред три години Модриќ ја крена „Златната топка“, а сега не доби ниту еден глас

Хрватскиот фудбалски интеранционалец од редовите на Реал Мадрид, Лука Модриќ пред три години ја освои „Златната топка“ а во годинашниот избор доживеа вистински дебакл не освојувајќи ниту еден глас !

Модриќ пред три години со Хрватска го освои сребрениот медал на Светското првенство во Русија, а имаше и забележителни резултати и со Реал Мадрид.

Годонава Модриќ беше во конкуренција на 30 играчи кои беа во игра за „Златната топка“ и заврши на последното место. Франс Фудбал по церемонијата го објави генералниот пласман и откри колку гласови добиле играчите во овогодинешниот избор за најдобар играч на светот.

Она што многумина ги изненади е тоа што двајца играчи воопшто не добија гласови, а тоа беа Модриќ и Цезар Аспиликуета.

Меси беше прв со 613 гласови, следен од Левандовски со 580. Жоргињо беше трет со 460 гласови, следен од Бензема 239, Канте 186, Роналдо 178, Салах 121, Де Бруин 73, Мбапе 58, Донарума 36, Халанд 33, Лукаку 26, Киелини 26, Бонучи 18, Стерлинг 10, Нејмар 9, Суарез 8, Кјаер 8, Монт 7, Марез 7, Бруно Фернандес 6, Лаутаро Мартинез 6, Кејн 4, Педри 3, Фил 3 Фоден 2, Барела 1, Рубен Диас 1, Жерар Морено 1, Аспиликуета 0 и Модриќ 0.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 10

sites to watch anime My Hero Academia

anime to watch Pokémon Journeys: The Series

anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

tải go88