June 28, 2022 08:15
Хроника

Пред казино дошол со пиштол, завршил во полициска станица

На 20.05.2022 околу 19.15 часот пред казино на Плоштад „Македонија” во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.И.(20) од с.Батинци, скопско. При преглед кај него биле пронајдени и одземени пиштол марка „ZORAKI M 906 T” и рамка со шест куршуми калибар 7,65 мм.
Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

game go88 cách nạp tiền go88 bằng internet banking app go88 ios

sunwin pro plus ios Tải Sunwin Android, IOS, APK play sunwin