February 23, 2019 20:41
Хроника

Прегазил 9-годишно девојче и избегал

Девет годишно девојче од скопското село Крушопек било тешко повредено откако било удрено од автомобил што го управувал несовесен возач, вчера попладнето на патот село Лека -село Крушопек.

Веднаш по несреќата тешкоповреденото девојче со друго возило било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Автомобилот управуван од непознат возач веднаш избегал од местото на несреќата.

Полицијата извршила увид и го бара возачот.

Related posts

Притвор за Црногорец што претепал скопјанец во кафеана

Igor

Македонец фатен со 25 килограми марихуана во Италија

Igor

17 годишен син си ја претела мајката во Скопје, доби 30 дена притвор

24news