April 24, 2019 22:39
Хроника

Прегазил 9-годишно девојче и избегал

Девет годишно девојче од скопското село Крушопек било тешко повредено откако било удрено од автомобил што го управувал несовесен возач, вчера попладнето на патот село Лека -село Крушопек.

Веднаш по несреќата тешкоповреденото девојче со друго возило било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Автомобилот управуван од непознат возач веднаш избегал од местото на несреќата.

Полицијата извршила увид и го бара возачот.

Нови вести

Куќен притвор за сопственикот на „Дурмо Турс“ и за возачот на автобусот

Igor

Две лица од Дебар осомничени за разбојништво во казино

Filip

Отворена истрага за возач од Куманово осомничен дека предизвикал тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

Filip