January 28, 2022 15:30
Хроника

Прегазен пешак во Ченто

На 03.12.2021 во 17,30 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Методија Андонов Ченто”, патничко возило „ауди”, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(24)  удрило во пешакот А.Д.(39), двајцата од с.Арачиново, скопско. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”. Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

english dubbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime website AnimeFreak Black Clover

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7

AnimeFreak My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 23

Pokémon Journeys: The Series Episode 82

My Hero Academia Season 4