November 28, 2021 02:33
Хроника

Прегазен пешак во Куманово

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември“ во Куманово, патничко возило „форд фокус“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Watch Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team (Dub) Episode 12

Website https://animeflv.uk: Watch Mahoromatic - Automatic Maiden animeflv Episode 12 anime streaming

AnimeBee: AZUR LANE anime episode 12 online free at https://animebee.to watch anime dub

KissAnime: Licca-chan Fushigi na Fushigi na Yunia Monogatari anime episode Full online free at https://kissanime.mx spirited away kissanime

Website https://animeheaven.pro: Watch Riddle Story of Devil (Dub) animeheaven Episode 12 dubbed anime