October 20, 2020 14:22
Хроника

Прегазен пензионер на велосипед во Кисела Вода

На 17.09.2020 во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и  ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.