Хроника

Прегазен малолетник во Топанско Поле

На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на улица Македонско-косовска бригада автомобил „опел зафира“,  управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрил во малолетен пешак.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.