Хроника

Прегазен малолетник во Тетово, возачот избегал

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека  во Тетово на ул. „Благоја Тоска”, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што  возачот го напуштил местото  на настанот.

Е. Д. бил пренесен во Клинички центар Тетово каде му била констатирана тешки телесни повреди и  по  укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.

Се работи на расчистување на случајот.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 5

free anime online AnimeDao DARLING in the FRANXX

AnimeDao Kiss x Sis (TV)

AnimeDao Fairy Tail (Dub) Episode 172

AnimeDao Horimiya (Dub)