June 24, 2021 20:32
Хроника

Прегазен малолетник во Бутел

На 09.06.2021 во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Љуба Ивановиќ” во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108″ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Watch Pretty Cure Max Heart Episode 47

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Saishuu Shiken Kujira (https://wcostream.cc/m/nxd8) Episode 12

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Cinnamoroll: The Movie (https://aniwatch.pro/m/g8wd) Episode Full

AnimeTV Sites Google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home