June 24, 2021 21:24
Хроника

Прегазен малолетен пешак во Тетово

На 12.05.2021 во 15.,50 часот во Тетово на ул.„Јане Сандански”, патничко возило „форд фокус”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило во малолетен пешак од Тетово. Во незгодата, пешакот се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Тетово, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

AnimeHeaven watch anime: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39

4Anime 4animeone: Fairy Tail (Dub) Episode 175