Хроника

Прегазена жена во Тетово

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на  бул. “Илинденска” со бул. “М.Тито” се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф” со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш. (45) од село Горна Речица, тетовско, удрило во В.С. (54) од Тетово. В.С. била пренесена во Клинички центар Тетово, каде се констатирани тешки телесни повреди.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Dragon Ball Super (Dub) Episode 125

watch anime AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Naruto (Dub) Episode 216

watch anime AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

aniwatch app Tokyo Revengers (Dub)