November 13, 2019 15:40
Хроника

Превртен камион во Хиподром

Се преврте камион во скопската населба Хиподром дознава 24-Инфо. На лице место моментално се екипите на брзата помош и полицијата, а засега нема информации за повредени.

Нови вести

Одрбарната ја оспори лиценцата на вештакот за Ласкарци

Igor

Двајца актери приведени во полициска станица, прекинале проба на театарска престава

zane

Расчистени пет кривични дела тешки кражби и едно разбојништво

Valentina