November 26, 2021 13:23
Спорт

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА.

Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус Мароса во 94. минута во последните моменти од дуелот во Марибор.

Ова е прв пораз за клуб од Лондон по назначувањето на Антонио Конте за тренер. Пред тоа Спарс ги победија Витесе (3:2) и Лидс (2:1), а ремизираа со Евертон (0:0).

На средбата со Мура, Тотенхем играше со десетмина од 32. минута поради исклучувањето на Рајан Сесењон.

Следниот натпревар Тотенхем ќе го игра на 28 ноември против Барнли во 13. коло од Премиер лигата.

Website https://wcostream.cc: Watch Loups=Garous wcostream Episode Full wcostream attack on titan

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Tokyo Loop (https://kissanime.mx/m/BV3L) Episode 16

Website https://animepahe.cc: Watch Jack And The Beanstalk (Dub) animepahe Episode Full english anime

Website https://twistmoe.net: Watch Oh! My Goddess: The Adventures of Mini-Goddess twistmoe Episode 48 anime to watch