October 26, 2021 14:32
Спорт

Прв пат во историјата: Странец ќе суди натпревар од Премиерлигата

Австралискиот судија Џаред Џилет ќе ја дели правдата во натпревар од Премиер лигата.

Така, тој ќе стане првиот судија надвор од Обединетото кралство кој ќе биде главниот судија во еден натпревар од Премиер лигата.

Џилет ќе го суди натпреварот помеѓу Ватфорд и Њукасл.

Натпреварот е закажан за в сабота во 16 часот.

Австралиецот има 35 години и претходно судеше во пониските лиги на Англија.

Website https://animedao.nl: Watch Unlimited Psychic Squad animedao Episode 12 i want to eat your pancreas animedao

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Merc StoriA: The Apathetic Boy and the Girl in a Bottle anime episode 12 online free at https://animekisa.in dubbed anime

4Anime: DNA² OVA anime episode 3 online free at https://4anime.biz sword art online 4anime

Player: https://player.me/animefreakws/about

Gogoanimelol weebly: https://gogoanimelol.weebly.com/