February 27, 2021 13:25
Спорт

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди синоќа го одигра првиот меч за шпанскиот прволигаш Леванте по речиси тримесечна пауза поради повреда на рбетот.

Леванте на домашен терен ги подели бодовите со Ваљадолид, одигрувајќи 2:2 во натпревар во кој Барди влезе од клупата за резервни играчи во 84 минута на местото на Хорхе Мирамон.

За македонскиот играч за врска ова беше прв официјален натпревар од осми ноември минатата година по што Барди започна со рехабилитација по дијагностицираната лумбална дискус хернија.

Леванте по 19 натпревари во Ла Лига е на средина на табелата со 23 бодови, а во следното коло ќе му гостува на актуелниот првак Реал Мадрид.

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 5 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven anime

Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 3 (https://funimationfree.com/m/6159/ep-3) at website https://funimationfree.com best anime on funimation 2019