January 27, 2022 08:02
Свет

Први два случаи на омикрон во Норвешка

Норвешка ги идентификуваше првите два случаи на омикрон, соопшти денеска надлежната служба на општината Ојгарден на западниот брег.

„Двајца заразени лица беа на патување во Јужна Африка и двајцата моментално се опоравуваат од вирусот“, рече градоначалникот Том Георг Индревик.

Норвешка во петокот одлучи да воведе карантин за сите патници кои доаѓаат од Јужна Африка или соседните земји, по слична одлука на соседна Данска и многу други земји ширум светот.

Омикрон предизвика загриженост бидејќи неговите мутации потенцијално би можеле да го намалат ефектот на вакцините, иако ќе бидат потребни недели за ова да биде утврдено.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven au AnimeHeaven One Piece (Dub)

Attack on Titan Season 3 Part 2

anime websites AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeHeaven Tokyo Revengers (Dub)

AnimeHeaven One-Punch Man