September 24, 2021 08:36
Балкан

Прва жртва од пожарите во Косово

Едно лице загина во пожар во Ново село, на околу 50 километри од Приштина, како последица од густиот чад, соопшти косовската полиција.

Станува збор за маж, кој најверојатно влегол во штала која била зафатена од пожарот и се задушил.

Жртвата била пренесена в болница без знаци на живот.

Портпаролот на Агенцијата за управување со вонредни ситуации, Нехат Кочинај изјави вчера за Радио Слободна Европа дека во Косово се активни уште четири пожари од вкупно 50, колку што биле кон крајот на минатата недела.

Пожарите се активни во регионот на Сува Река, Призрен, Националниот парк Проклетије и Јањево, општина Липљан.

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: 8 Man After anime episode 4 online free at https://4anime.biz dubbed anime

Website https://animepahe.cc: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You - SNS animepahe Episode Full anime websites

Watch anime online for free at KissAnime kissanime taken down

Dashburst: https://dashburst.com/gogoanimebe

Krachelart: http://krachelart.com/UserProfile/tabid/43/userId/1101562/Default.aspx