November 27, 2021 02:55
Балкан

Прва жртва од невремето во Грција

Исчезнатиот 69-годишен маж, по кој од вчера трагаа пожарникари и специјални спасувачки тимови во село во јужниот дел на грчкиот остров Евија, денеска беше пронајден мртов. Од противпожарната служба на Грција соопштија дека безживотното тело било пронајдено во речно корито, додека пак според АНА-МПА, 69-годишниот сточар синоќа со неговиот автомобил бил повлечен од надојдената вода.

Невремето „Балос”, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во Грција ја зеде првата жртва, а предизвика и материјална штета.

Website https://aniwatch.pro: Watch Pops aniwatch Episode Full aniwatch.me

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

https://4anime.biz 4anime discord