November 27, 2021 21:40
Хроника

Првата дама иcкористена за измaма: Лaжен профил со името на Елизабета Пендаровска дели по 5000 евра на 100 граѓани

Со отворање лажни профили и фејсбук-страници, измамници организираат непостоечки наградни игри, во кои корисниците треба да искоментираат одредени нешта, на пример првата буква од името или точен збор кој тие го бараат, за да можат да учествуваат.

Овојпат, злоупотребено беше името и на на првата дама, Елизабета Ѓоргиевска, открива „Скопје инфо“, додавајќи дека страниците кои се креирани пред само неколку часа веќе имаат илјадници фанови, а објавите се споделувани и коментирани до загрижувачки степен.

Под името Елизабета Пендаровска, на социјалните мрежи се ширеше фотографија од сопругата на македонскиот претседател, која наводно ќе подели донации од 5.000 евра на сто граѓани.

ANIMEFLIX: Problem Children Are Coming From Another World, Aren't They? OVA anime episode Full online free at https://animeflix.nl watch anime online

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Website https://twistmoe.net: Watch Jewelpet Twinkle☆ twistmoe Episode 52 watch anime online

Hanayaka Nari, Waga Ichizoku: Kinetograph Episode 2

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official