October 16, 2021 15:11
Свет

Пратеничка се онесвестила насред расправа за Курц: Драма во австрискиот парламент

Опозициската пратеничка во парламентот на Австрија, Ева Марија Холцлајтнер, колабирала денеска во текот на расправата на седницата посветена на истрагата против поранешниот канцелар Себастијан Курц.

Вонредната седница на австрискиот парламент, посветена на кризата на владата настаната поради истрагата поради поранешниот канцелар Себастијан Курц, во еден момент паднала во втор план.

Имено, австриската пратеничката Ева Марија Холцлајтнер паднала во несвест додека се обраќала од собраниската говорница.

Пратеничката на опозициската Социјалдемократска партија на Австрија (SPO) колабирала без последици во текот на својот говор за Себастијан Курц, а колегите од парламентот веднаш и притрчале на помош.

Space Brothers #0 Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Magical Star Kanon 100%! (Dub) animepahe Episode Full watch anime dub

Watch The Great Adventures of Robin Hood (Dub) Episode 52

Watch Cagaster of an Insect Cage (Dub) Episode 12

AniWatch: Sugar Bunnies anime episode 10 - 13 online free at https://aniwatch.pro watch anime free