July 26, 2021 03:55
Македонија

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од Комисија за образование: Денес сме на барикадите во Собранието, во одбрана на историјата како посебен предмет

Денес не стигнавме на барикадите пред МНР, но затоа денес сме на барикадите во сала Борис Трајковски во Собранието на Република Македонија во одбрана на Македонската историја….истрајни и цврсти во борбата ИСТОРИЈАТА ДА БИДЕ ПОСЕБЕН ПРЕДМЕТ!
И понатаму се бориме за зачувување на македонската историја, за задолжителен предмет Историја. Ќе продолжиме до доцните часови бидејќи Македонија и македонската историја тоа го заслужуваат од сите нејзини граѓани. За жал колегите од СДС ја предадоа и продадоа историјата на нивните штетни политики.

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Slayers Gorgeous (Dub) (https://animeheaven.pro/m/KMj) Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Comic Party Specials (Dub) Episode 4

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Fullmetal Alchemist: Premium OVA Collection (https://kissanime.mx/m/pKlK) Episode 3

KissAnime Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6