March 1, 2021 11:50
Македонија

Пратеникот Дарко Каевски е позитивен на корона

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски е позитивен на корона вирусот.

Веста на социјалните мрежи ја објави самиот Каевски, кој вели дека се чувствува добро.

-Другари и другарки, по првичните благи симптоми кои ги имав во петокот направив брз тест кој што беше негативен, но и покрај тоа направив уште еден ПЦР тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен. Се чувствувам добро и сум со поблаги симптоми. Во изминатиот период бев максимално внимателен и ги почитував мерките од Комисијата за заразни болести и министерството за здравство. Но, вирусот не прашува, така да, што е тука е и ова ќе помине. Во наредниот период останувам во самоизолација. Чувајте се почитувајте ги препораките и останете во добро здравје – пишува Каевски.

Xie Wang Zhui Qi Zhi Yishi Qingcheng (https://crunchyrollfree.com/m/r6QM) Episode 4 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium account 2020

DARLING in the FRANXX (https://funimationfree.com/m/Z1NA) Episode 24 at website https://funimationfree.com. See more funimation digital copy