September 25, 2021 06:03
Магазин

Правта на 152 лица ќе почива во Вселената

Ракетата-носач „Фалкон хеви” на компанијата Спејс-икс во Земјината Орбита постави 24 експериментални сателити, на повеќе различни места, а покрај тоа однесе и истражувачка лабораторија и атомски часовник.

Лабораторијата ќе го следи распространувањето радиосигнали во атмосферата.

Атомскиот часовник на НАСА допушта грешка од една секунда на девет милиони години и ќе служи за навигација на вселенските летала.

Покрај тоа, ракетата-носач во Орбитата однесе и метални капсули со правта на 152 починати лица, којшто ќе биде разнесен во Вселената.

Според компанијата, „Фалкон хеви” е најмоќниот носач во светот.

Transformers Victory (https://animetv.cc/m/m04E) Episode 37

Watch anime online for free at AnimeFLV watch anime

Website https://twistmoe.net: Watch Aldnoah.Zero twistmoe Episode 12 watch animes

Animepahe: Kennosuke-sama anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime free

Crokes: https://www.crokes.com/gogoanimelol/profile/

Logobids: https://www.logobids.com/users/gogoanimebe