September 25, 2021 04:53
Спорт

По 25 години, Русија го освои златото на Олимпискиот турнир во спортска гимнастика

По пауза од две и пол децении, рускиот национален тим го освои златниот медал на Олимпијадата во спортска гимнастика екипно. Русите во крајно драматична и неизвесна борба, по вежбите во шест дисциплини, беа поуспешни од Јапонците.

Конечен резултат:
1. Русија 262, 500 бодови
2. Јапонија 262,397
3. Кина 261,894.

За рускиот тим настапија: Никита Нагорни, Артур Далалојан, Давид Белјавескиј и Денис Аблјазин.

Натпреварите во спортска гимнастика ќе траат до 28 јули.

Animepahe: The Ones Within anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime websites

Watch Blade of the Immortal Episode 13

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch I Can't Understand What My Husband Is Saying kissanime Episode 13 dubbed anime

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/animefreak

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl