August 20, 2019 01:11
Свет

По 23 години криење поради силување на девојчиња, самиот се предаде

Американската разузнавачка агенција (ФБИ) безуспешно го бараше Вејн Артур Силсби 23 години, а овој петок тој се појави во полицискиот оддел во Орегон и сам им се предаде на властите, објави „Си-ен-ен“.

ФБИ го бараше поради „повеќекратни дела на сексуален напад” врз девојчиња на возраст меѓу 8 и 10 години помеѓу септември 1995 и април 1996 година.

Овој петок, 62-годишен маж влезе во полициската зграда во Орегон и се предаде, соопшти ФБИ. Сè уште не е познато зошто, по 23 години, Силсби одлучи да престане да се крие.

Силсби е обвинет за сексуална злоупотреба на малолетни лица од прв степен, загрозување на здравјето на малолетниците и незаконски сексуални пенетрации од прв степен.

Нови вести

Полицијата во САД викендов спречила три можни масовни пукања

Filip

Пекинг ги користел Твитер и Фејсбук против демонстрантите во Хонг Конг, тврдат двете социјални мрежи

Filip

Началникот на Федералните затвори во САД отстранет од функција по самоубиството на Епстајн

Filip