October 26, 2021 20:23
Скопје

По 16 дена пуштен за сообраќај реконструираниот дел од булеварот „Крсте Мисирков“

Со ноќното бележење завршена е реконструкцијата на коловоз од булеварот „Крсте Мисирков“ кој од утрово е пуштен за сообраќај. Реконструкцијата на булеварот беше направена во рекордно време за 16 дена. Овој фреквентен дел од булеварот „Крсте Мисирков“ на потегот од раскрсницата кај Веро центарот до „Мавровка“ е обновен во должина од 550 метри.

За реконструкцијата на оваа сообраќајница од Буџетот на Град Скопје се одвоени околу 32 милиони денари.Градот Скопје пред две години го обнови делот од овој булевар на потегот од „Мавровка“ до Бит-пазар, а го реконструира и булеварот Кочо Рацин, на потегот од  булеварот Кузман Јосифовски Питу до булеварот Свети Кирил и Методиј.

Реконструкциите на сите улици и од годинешнава градежна офанзива Град Скопје ги завршува во рекордно кратки рокови за да се обезбедат услови за безбедно одвивање на сообраќајот без да се создава сообраќаен метеж.

Website https://animeflv.uk: Watch The Mysterious Cities of Gold (Dub) animeflv Episode 39 anime to watch

AniWatch: DearS: Kin no Tama Desu no? anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime websites

Website https://animefreak.ws: Watch Nagasarete Airantou animefreak Episode 26 watch anime

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animeflixnl/

Gogoanimebe webflow: https://gogoanimebe.webflow.io/