April 8, 2020 09:38
Хроника

По 13 месеци пронајден мртов изсчезнатиот скопјанец Абдул Алибен

Семејството на скопјанецот Алибен Абдул ја информира јавноста дека нивниот татко, кој беше исчезнат 13 месеци е починат.

-Со огромна болка и тага сакаме да споделиме со Вас дека моштите на нашиот татко Алибен Абдул беа пронајдени. Денес нашето семејство ја доби оваа вест која ја споделуваме со цел да се заблагодариме на сите кои безрезервно ни беа поддршка и сила во изминативе 13 месеци. За сите кои се инвестираа во потрагата, Ви благодараме, напиша неговата ќерка Мелиса.

Драги роднини, пријатели и познанициСо огромна болка и тага сакаме да споделиме со Вас дека моштите на нашиот татко…

Posted by Melissa Abdul on Петок, 20 март 2020

Поврзани вести

Трагедија во Италија: Двегодишно девојче од Македонија се удави во канал, родителите под истрага за небрежност

Igor

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

Filip

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот

Igor