Свет

По САД и Британија повлекува дел од персоналот во амбасадата во Киев

Велика Британија почна да го повлекува персоналот од амбасадата во Украина поради предупредувањата за руската инвазија.

Според извештајот, официјалните лица изјавиле дека нема конкретни закани за британските дипломати, но дека околу половина од персоналот кој работи во Киев ќе се врати во Велика Британија.

Претходно, САД им наредија на членовите на семејствата на вработените во американската амбасада во Украина да ја напуштат таа земја, наведувајќи ја континуираната закана од Русија за воена акција.

И американскиот Стејт департмент го одобри доброволното заминување на функционери на американската влада, велејќи дека Американците треба да размислат итно да ја напуштат земјата. Русија негира дека има какви било планови за воена акција во Украина.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Ranking of Kings

watch anime AniWatch High School DxD

watch anime online JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

free anime AniWatch Death Note

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations