January 25, 2022 05:59
Свет

По принудното слетување, Јапонија бара привремено приземјување на авионите Ф-16

По принудното слетување на американски борбен авион Ф-16  во Јапонија, министерот за одбрана Нуо Киши побара привремено приземјување на овој тип авиони во земјата.

Киши денеска ја повика американската војска да го преземе овој чекор, објави јапонската новинска агенција Кјодо, пренесува ДПА.

Тој истакна дека „многу сериозно” сфати инцидентот и оцени дека летовите со овие авиони треба да бидат прекинати додека не се потврди нивната безбедност.

Вчера, Ф-16 во североисточна Јапонија исфрли два резервоари со гориво пред принудно да слета на аеродромот Аомори поради проблеми во текот на летот. Според 35-то борбено крило во воздухопловната база Мисава, резервоарите биле исфрлени над ненаселени области во префектурата Аомори.

anime websites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

dubbed anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime stream JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AniWatch Black Clover (Dub) Episode 169

english anime Josee, the Tiger and the Fish