September 24, 2021 08:54
Спорт

По победата Нурмагомедов објави крај на кариерата: И ветив на мајка ми

Најдобриот борец во УФЦ конкуренцијата, Русинот од Дагестан, Хабиб Нурмагомедов по вечерашната победа над Џастин Гејџи објави крај на кариерата.

– Бог ми даде се, ви благодарам на се. Татко ми беше покрај мене цел живот и нема шанси да се вратам овде без него.Кога ме контактираше УФЦ за борбата со Гетчи, мајка ми не сакаше да се борам без мојот татко покрај кафезот. Три дена разговарав со неа и ѝ ветив дека ова ќе биде моја последна борба. Сега морам да си го исполнам ветувањето и затоа ова е моја последна борба, рече шампионот по победата.

Инаку, ова е прва борба во неговата кариера, а до него да не е татко му Абдулманап Нурмагомедов, кој почина неодамна откако му беше извршена операција на срцето. Абдулманап беше еден од најголемите тренери во боречки вештини во светот.

The Ambition of Oda Nobuna Episode 12

4Anime: Higepiyo anime episode 39 online free at https://4anime.biz one piece 4anime

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Watch Towanoquon: Eternal Quon (Dub) Episode Full

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/

Dogforum co: https://dogforum.co.uk/members/animefreakws.103793/