September 23, 2019 18:18
Свет

По налет на тајфун околу 17.000 луѓе блокирани на аеродромот Токио – Нарита

Околу 17.000 луѓе се блокирани на аеродромот Токио – Нарита по налетот на тајфунот кој го парализира железничкиот и автобускиот сообраќај во главниот град на Јапонија, Токио.

Во делови на Токио во прекин е и снабдувањето со електрична енергија, поради што е отеќнат и сообраќајот.

Во невремето едно лице загина, а неколку десетици се повредени.

Нови вести

Во Малта е постигнат привремен договор за распределување на мигрантите

Igor

Индија тврди дека Пакистан ги активирал камповите за екстремисти

Igor

Њујорк во знакот на заштитата на климата, самитот на ОН и демонстрациите

zane