October 26, 2021 01:26
Свет

Поштар во Германија не доставил изборен материјал

Германски поштар, задолжен за местата Боргведел и Штексвиг, не им обезбедил на граѓаните изборен материјал за парламентарните избори што ќе се одржат в недела.

Криминалистичката полиција на Шлезвиг го пребарала неговиот стан и нашла стотици неиспорачани известувања за изборите.

Внатрешната истрага на Поштата покажала дека нејзиниот службеник не испратил до граѓаните 650 до 700 известувања за гласањето што ќе се одржи в недела.

Во меѓувреме, изборниот материјал сепак бил проследен до граѓаните, а против поштарот е поведена кривична постапка за повреда на поштенската тајна.

Website https://animetv.cc: Watch Future Boy Conan animetv Episode 26 anime tv free streaming

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Project A-ko: Uncivil Wars anime episode 2 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Dwaeji-ui Wang animeflv Episode Full dubbed anime

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimebe/about

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreak-official/home