June 26, 2019 20:25
Балкан

Почна средбата на Вучиќ со Брнабиќ и членовите на Владата

Членовите на Владата на Србија и премиерката Ана Брнабиќ пристигнаа во претседателската палата на Србија, каде што ќе разговараат со претседателот Александар Вучиќ.

Претседателот Вучиќ од утринава имаше неколку средби со шефовите на српските безбедносни сили, како и со амбасадорите на Кина и Русија, а остварил и телефонски разговoр со еврокомесарот Јоханес Хан, поради последните случувања на Косово по апсењето на четворицата Срби.

Поради утринските настани на Косово, српската премиерка, како и неколку министри и градоначалникот на Белград ги откажаа најавените активности за денеска.

Нови вести

Советот на Европа ја откажа набљудувачката мисија на изборите во Албанија

Filip

Мета апелира за дијалог „за враќање на Албанија во нормала”

Filip

„Шкода” ќе гради фабрика во Бугарија или Турција

Filip