September 27, 2020 19:42
Хроника

Почина тешко повредената 38-годишната жена во сообраќајната несреќа на автопатот Велес – Скопје

Почина  38-годишна жена која изутрината со тешки повреди и скршеници на главата, во верижната сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје.

Попладнево околу 15:40 жената им подлеглала на повредите.

Во несреќата повредени беа уште тројца патници, но тие се вон животна опасност. Во верижниот судир учествуваа шест возила. Се уште се утврдува причината за несреќата. Коловозот бил подрзнат, а видливоста била намалена поради магла.