Спорт

Почина таткото на Дражен Петровиќ

Таткото на трагично починатата кошаркарска ѕцезда Дражен Петровиќ и на прославениот Ацо Петровиќ, Јован Јоле Петровиќ почина денеска на 94-годишна возраст во Загреб.

Јован после долго и тешко боледување починал, но немаше многу информации за неговата состојба низ годиниве, освен дека во последните неколку бил неподвижен. Таткото на Петровиќ е роден во Требиње, а долго време работел како полицаец во Шибеник каде ја запознал Бисерка и од бракот се родија славните Дражен и Александар.

ANIMEFLIX my hero academia animeflix: Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12

AnimeFreak my hero academia animefreak: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animefreak.ws/m/jbGG) Episode 13