November 27, 2021 19:24
Магазин

Почина тапанарот Рони Рут, близок соработник на Елвис Присли

Рони Тут, тапанарот кој го поддржуваше Елвис Присли од 1969 година до неговата смрт осум години подоцна, почина на 83-годишна возраст.

„Елвис Присли ентерпрајсис“ (Elvis Presley Enterprises) ја објави веста на својата веб-страница во саботата.

„Покрај тоа што беше легендарен тапанар, тој беше добар пријател за многумина од нас овде во Грејсленд“, пишува во соопштението за медиуми. „Многу ќе ни недостасува на сите нас.“

Тут, роден во Далас, исто така работеше со Били Џоел, Нил Дајмонд и Џери Гарсија во текот на својата кариера која траеше шест децении.

SENGOKU NIGHT BLOOD (https://animekisa.in/m/KE0P) Episode 12

Watch ON-GAKU: OUR SOUND Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Maison Ikkoku: Deserted Island twistmoe Episode Full online anime

Watch Boonie Bears: Blast into the Past Episode Full

Watch anime online for free at AnimeFreak anime freak site