Спорт

Почина Стеван Јеловац, кошаркарскиот репрезентативец на Србија

Ужасна вест ја потресе српската јавност, откако денеска почина 32-годишниот репрезентативец на Србија, Стеван Јеловац.

Јеловац, кој настапуваше за АЕК, на 14 ноември итно беше префрлен во болница откако имаше проблеми на тренинг, а по прегледите беше откриено дека доживеал мозочен удар.

Неговата екипа објави дека ситуацијата е критична, а докторите се обидуваа да го спасат неговиот живот, но за жал не успеаа.

Јеловац во текот на кариерата играше за многу екипи меѓу кои и Црвена Звезда, Мега, Анталија, Сарагоса, Газијантеп и други.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 35

anime stream Black Clover (Dub)

Horimiya

anime stream Josee, the Tiger and the Fish

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88