February 27, 2021 04:35
Скопје

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“

Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат преку социјалните мрежи :

Со длабока болка и жал ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и газда на слаткарница Апче со големо срце денес почина. Погребот со сите протоколи ќе биде на гробиштата во Село Јаловјане Тетово во 13 часот со почит од персоналот на слаткарница Апче.

Пред се ве известуваме дека нашиот газда не е починат од корона вирус!!!

One Punch Man 2nd Season Episode 12 at GoGoAnime gogoanime website

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita (https://animeheaven.pro/m/ADDl) Episode Preview at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball