Хроника

Почина Реџаил Ќерими осуден на доживотен затвор во случајот „Алфа“

Засега не се познати околностите на смртта, но според неофицијални извори, Ќерими починал како последица на мозочен удар. Истите извори велат дека Ќерими бил пронајден без свест во затворската бања, додека починал при транспортот во болница.

Членовите на семејството неколку часа не можеле да го најдат мртвото тело на Ќерими, а веста за неговата смрт ја потврди братот на Реџаил, Џетула Ќерими. Информацијата ја потврдија и други лица од ќелијата.

Телото на починатиот ќе биде вратено во затворот Идризово, а членовите на семејството очекуваат да го примат телото во утринските часови.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 30

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24

Attack on Titan Final Season (Dub)

free anime AnimeHeaven Attack on Titan Season 3

animes online Attack on Titan Final Season Part 2