June 12, 2021 15:37
Магазин

Почина првиот човек на Самсунг

Ли Кун Хи, првиот човек на јужнокорејскиот гигант, компанијата Самсунг, почина на 78-годишна возраст во Сеул.

Ли е заслужен за трансформација на малиот бизнис основан од неговиот татко во денешен Самсунг, глобален економски гигант кој работи во области од производство на електроника, преку осигурување, до транспорт.

Ли беше најбогатиот Јужнокореец со проценето богатство од околу 21 милијарда долари, според списанието Форбс. Точната причина за смртта не е наведена.

4Anime toilet bound hanako kun 4anime: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://4anime.biz/m/j0q4) Episode 13

AnimeTV freak anime tv: Watch Black Clover Episode 20 (https://animetv.cc/m/Qq9m/ep-20)