Спорт

Почина поранешниот репрезентативен голман Гоце Груевски

Поранешниот голман на македонската фудбалска репрезентација Гоце Груевски почина на само 46-годишна возраст, објави неговиот клуб Престон лајонс од Австралија.

Тој работеше како тренер на голманите во клубот, а во својата богата кариера бранеше за Победа, Слога Југомагнат, Работнички, Вардар и Беласица. Кариерата како активен играч ја заврши токму во делчната Австралија.

Засега не се познати причините за смртаа на Груевски.

AnimeHeaven anime heavene: Fire Force Season 2 (https://animeheaven.pro/m/8jVM) Episode 24

GoGoAnime watch anime online: My Hero Academia 3 (https://gogoanime.be/m/ABWR) Episode 25