June 24, 2021 01:56
Спорт Хроника

Почина поранешниот претседател на ФК Победа, Александар Забрчанец – Ацуле

Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси-две титули шампион на Македонија(2003/2004 и 2006/2007) и победник во Купот на Македонија(2001/2002) како и 10-годишно постојано настапување во евро-куповите со 32 одиграни натпревари низ кои несомнено го даде својот голем придонес за меѓународна афирмација на ФК Победа.

Забрчанец најголем дел од својот живот го посвети на фудбалот и неговата најголема љубов-ФК Победа. Во Победа, Ацуле започна да работи од 1979 година, од март 1996 беше Директор а подоцна и Претседател на клубот кој го вивна во височините на македонскиот фудбал приредувајќи оргромни моменти на успеси и радости за прилепските љубители на фудбалот.

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Twilight Of The Dark Master (https://4anime.biz/m/OMjZ) Episode Full

https://animebee.to animes online. Super Child (Dub) Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Welcome to Demon School! Iruma-kun (Dub) Episode 23

KissAnime Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/kissanimemx