June 26, 2022 16:30
Спорт

Почина познатиот НБА-играч Боб Ланије

По кратко боледување во вторникот на 73-годишна возраст почина познатиот НБА играч и член на Куќата на славните, Боб Ланије, соопшти Лигата.

Ланије во седумдесеттите беше еден од најдобрите играчи во НБА лигата заедно со Карим Абдул Џабар, покрај тоа, тој беше глобален амбасадор на лигата.

Играше 14 сезони за Детроит и Милвоки, со просек од 20,1 поен и 10,1 скока.

Тој е трет на листата на Пистонс по бројот на поени и скокови на сите времиња.

admin go88 go88 cổng game quốc tế go88 là trò gì

sunwin exports cách soi cầu tài xỉu sunwin Tải game Sunwin đổi thưởng Số 1 Việt Nam