January 22, 2022 16:02
Хроника

Почина пешак, го прегази 23-годишник со „ауди“

На 03.12.2021 година во 16.30 часот, на мaгистралниот пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Лескоец, патничко возило „ауди А4″, со охридски регистарски ознаки, управувано од М.П.(23), удрило во пешакот Д.Т.(68), двајцата од село Лескоец. На местото на несреќата починал пешакот, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош од Охрид. Увид извршија полициски екипи и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

DARLING in the FRANXX (Dub)

AnimeDao BANANA FISH

AnimeDao Hunter x Hunter (2011) (Dub)

animedao AnimeDao The Rising of the Shield Hero (Dub)

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 6